Rehber Aternos Sunucunuzu Nasıl 7/24 Aktif Yaparsınız?

TechnoEren

Moderatör
  Moderatör
Mesajlar
6
Beğeni
0
Screenshot_90.png


Aternos Serveri Nasıl 7/24 Aktif Yapılır?
Aternos Nedir?
Aternos ücretsiz minecraft sunucu kurmaya yarayan bir sitedir. Buradan ücretsiz 2.4gb ramli minecraft sunucu kurabiliyorsunuz fakat 7/24 olayı yok ve sunucuda birisi bulunmazsa sunucu otomatik olarak kapanıyor. Bu forumda size nasıl aternos sunucunuzu 7/24 yaparsınız adım adım anlatacağım.

1. Glitch Sitesinden Hesap Açma
İlk başta https://glitch.com/ sitesini girip bir hesap oluşturun. Hesabınızı oluşturup giriş yaptığınızda sağ üstte New Project butonuna tıklayın. Sunulan seçeneklerden 2. seçenek olan hello-express seçeneğine tıklayın.

2. Gerekli Kodları Girme
Şimdi aternos 7/24 yapmak için sunucumuza bot ekleyeceğiz. Bu bot sunucunuzda bir kişi var olarak gösteriyor. O yüzden sunucu 7/24 açık kalıyor. Aşağıdaki kodları belirlenen yerlere giriyorsunuz.
server.js: https://pastebin.pl/view/4aabb3e8
package.json:
https://pastebin.pl/view/8f32bf36
server.js'den gerekli ayarlamaları yapınız. Sunucu ip'nizi doğru giriniz.


Peek 2020-12-26 17-03.gif

3. Glitch Uptime Etme
Bunu yapmak için discord sunucunusuna ihtiyacınız var. Discord sunucu açıp bir discord botu davet etmeniz gerek. Discord sunucunuza bu botu davet etin: https://discord.com/oauth2/authorize?client_id=724330184794177676&permissions=11265&redirect_uri=https://technobot.xyz/davet2&response_type=code&scope=bot
Botu discord sunucunuza davet ettiken sonra uptime eklemenz gerekiyor. Bununiçin glitchte açtığınız projeye gelip sol üste bulunan show butonuna tıklayın ardından in a new windows seçeneğine tıklayınız. Site bağlantısını kopyalayın ve discorda geri dönün. Şimdi ise -uptime-ekle site bağlantısı şeklinde uptime ekleyebilirsiniz. Örnek: -uptime-ekle https://aternosunucum.glitch.me/ şeklinde ekleyebilirsiniz.


Her şeyi doğru yaptıysanız çalışacaktır. Videolu anlatımı aşağıdan izleyebilirsiniz.


 

Son düzenleme:

Sreanium

Kayıtlı Üye
  Oyuncu
Mesajlar
3
Beğeni
0
Güzel bir anlatım olmuş fakat bu 7/24 olayı fixlendi diye biliyorum.
 


Üst