Minecraft Mod Yükleme

Konu yararlı oldumu ?

OcuBey

Kayıtlı Üye
  Oyuncu
Minvoy.png

Minecraft Mod Yükleme

Minvoy Forum Severlere Merhaba!
Hazırsanız Eğer Başlayabiliriz

Minecraft Modları Ne İşe Yarar ?

Minecraft Modları, Minecraft’ta olmayan blokları, yaratıkları, kılıçları, kazmaları ve birçok şeyi oyuna getirir. Bu sayede oyununuz sade olmaktan çıkar ve oyununuza yeni özellikler gelir. Eğer sade oynamaktan sıkıldıysanız, oyununuzu modlayarak oynamak eğlencenizi ikiye katlar. Üstelik Minecraft’a mod yüklemek aşırı derecede kolay!

Minecraft Modları Nasıl Yapılıyor ?

Minecraft oyununun modları, yazılım bilgisi olan kullanıcılar tarafından yapılmaktadır. Mod yapmak fazla kolay bir şey değildir. Eğer mod yapmak istiyorsanız ilk önce yazılım öğrenmeniz gerekiyor. Tabii internette yazılım dili kullanmadan mod yapmanızı sağlayan bazı programlar var bu programları internetten araştırarak bulabilirsiniz.

1.Adım

forge sürüm.png

Ben 1.8.9 sürümüne mod yüklemeyi tercih ettim. Sizde istediğiniz sürümü seçebilirsiniz.
Daha sonra seçtiğimiz sürümün Forge’sini indiriyoruz.

2.Adım

installer.png

Ben Installer kurulumunu tercih ediyorum. Çünkü kendisi otomatik olarak kuruyor. Tek bir tıklama yeterli olur. Burda Kırmızı Kutu İçerisinde Bulunan En Son Sürüm Sarı Kutu İçerisinde Bulunan Tavsiye Edilen Sürüm Oluyor.
*(Önerim;Tavsiye Edilen Sürümü)*

3.Adım

7 saniye reklam.PNG
1.8.9 forge.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

Tıkladığınız anda böyle bir siteye gidiyorsunuz. 7 saniye bekleyip sağ üstte çıkan “Skip” butonuna tıklayın.
Ardından indirme listenize düşecektir. Bazen bilgisayar'dan bilgisayar'a değişiklik göstere bilir indirme yeri bende direk dosyayı kaydet masaüstü olduğu için öyle kayıtlı. Ardından eğer böyle bir hata alırsanız
*Tamam* diyerek geçebilirsiniz.

4.Adım

forge.PNG

Karşımıza aynen resimdeki gibi bir menü açılacak. Biz kendi oyunumuzu modlamak istediğimiz için “Install Client” yazısının yanındaki yuvarlağa tıklıyoruz ardından “OK” butonuna tıklıyoruz.

Daha sonra kurulumu kendisi yapıp, otomatik olarak kapanıyor.

5.Adım

Ekran Alıntısı189.PNG

Daha sonra Minecraft'ın Launcherini açıp, Forge’nin yüklendiğini görebilirsiniz.
Evet Forge’yi yükledik. Şimdi gelelim mod yüklemeye! İlk önce 1.8.9 sürümünde istediğiniz modu internetten araştırın ve indirin!

Ben Neat Mod modunu tercih ettim. Sizde aşağıdaki verdiğim linkten indirebilirsiniz.

Modu indirmek için ise; Yukardaki link'e tıkladıkdan sonra az aşağıya ininiz orda fotoğraftta belirttiğim Download From Server 1
tıklayıp açılan pencerede DOWLAND yazısına tıklamanız yeterli olacaktır.

mod1.PNG

6.Adım

İndirdiğimiz modu Şimdi .Minecraft klasörü'nün içine atmaya geldik.
Onun için;
Windows arama yerine
%appdata% yazıyoruz.Ondan sonra .Minecraft klasörü'nün içine giriyoruz orda mods diye klasör olacak eğer yoksa sizde oluşturabilirsiniz ondan sonra indirdiğimiz modu o klasörün içine atıyoruz.

Bitti! Artık tek yapmamız gereken oyunumuzu açmak!
Ve kurduğumuz mod
modoyun.png

Yanlışımın olduğu bir yer varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.
Konumu okuduğunuz için sizlere teşekkürlerimi sunar, iyi forumlar dilerim.

Son düzenleme:

BurakCTN

Sponsor
  Oyuncu
Harika! Minvoy.com'un ilk konuları listesinde ve özen gösterilmiş bir konu. :)