Rehber Minecraft Plugin Paketi ve Plugin Yükleme | Minvoy.Com

Furkan

Genel Yönetim
  Yönetici
  Moderatör
  Oyuncu
Minvoy.png

Minecraft Plugin Paketi ve Plugin Yükleme
Merhaba, bu konumda sizlere Minvoy Discord Sunucusu'ndan aldığınız sunucunuza plugin ve plugin paketi yüklemeyi göstereceğim.

Plugin Yükleme
1. Yüklemek istediğiniz plugini bulun ve sunucunuza uygun olan sürümünü bilgisayarınıza indirin. Ben 1.8 için AuthMe kullanacağım. (Dosyanın jar uzantılı olması gerekir.)
1.png

2. Sunucunuzdaki plugins klasörünün içine girin. Sürükle-bırak yaparak veya üstteki "Upload" butonuyla dosyayı plugins klasörüne yükleyin.

2.png

Plugin, çok basit bir şekilde sunucunuza yüklendi. Sunucuyu yeniden başlatınca plugin sunucuya uygulanacaktır. Konsola plugins yazarak sunucunuzdaki pluginleri görebilirsiniz.
3.png

Plugin Paketi Yükleme
1. Sunucunuzu kapatın.
kapat.png

2. Sunucunuzdaki tüm dosyaları silin. Tüm dosyaları seçip alttaki "Delete" butonundan hepsini silebilirsiniz.

3. Yüklemek istediğiniz plugin paketinin içerisindeki dosyaları farklı bir zip dosyasına aktarın. Eğer zip dosyasının içinde bir klasör varsa ve klasörün içinde sunucunun dosyaları varsa klasörün içindekileri aktarın.

4.png

4. Sürükle-bırak yaparak veya üstteki "Upload" butonuna tıklayarak zip dosyasını sunucunuza yükleyin. Yüklendikten sonra dosyaya sağ tık yaparak "Unarchive" tuşuna basın.
5.png

Konumuz bu kadardı. Plugin paketinizi başarıyla yüklediniz ve sunucunuzu başlatabilirsiniz.
Sorunuz olursa veya aklınıza takılan bir şey varsa aşağıda sorabilirsiniz.
Hata alırsanız, sunucunuz başlamazsa Minecraft Sunucu Destek kategorisine konu oluşturarak yardım alabilirsiniz.

tufqn

Kayıtlı Üye
  Oyuncu
Uzun sürmesi internete mi bağlı 100mblik paketi 2 saatte yükledim. (