Rehber Minecraft Sistem Gereksinimleri 2020

BurakCTN

Kayıtlı Üye
  Oyuncu
Mesajlar
34
Beğeni
19
M.png

Minecraft Sistem Gereksinimleri
Merhaba Minvoy.com ailesi, bugün sizlere Minecraft sistem gereksinimleri hakkında bilgi vereceğim.
Sistem gereksinimleri sizin için önemli olmasada, bilgisayarı kötü olanlar için cidden önemli.
Başlamadan önce Minecraft nedir? Kısaca bahsedelim.Minecraft Nedir?
Öncelikle Minecraft, İsveçli programcı Markus Persson tarafından tasarlandıktan sonra 2011'de piyasaya sürüldü. Daha sonra oyun Mojang tarafından geliştirildi ve yayınlandı. Sonrasında İsveçli şirket Mojang, 2014 tarihinde Microsoft tarafından satın alındı. Günümüzde ise Microsoft tarafından geliştirilmeye devam ediyor. Minecraft, özgürce oynayabileceğiniz, hayal gücünüze göre yapılar yapabileceğiniz sanal bir dünyadır. Dünya genelinde ise oldukça popüler bir oyundur.


Minecraft Sistem Gereksinimleri Nedir?
Bildiğiniz üzere oyuna yeni güncellemeler gelmeye devam ediyor. Bu da bilgisayar sisteminize bağlı olarak kare hızı (fps) düşüşlerine neden olabiliyor. Bunun için minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini sizlerle paylaşıyorum.


Minecraft Sistem Gereksinimleri (Minimum)
Ram: 2 GB
Ekran Kartı: Intel HD 4000
İşlemci: Intel Core i3-3210
Depolama Alanı: 1 GB
İşletim Sistemi: Windows 7 ve üstüMinecraft Sistem Gereksinimleri (Önerilen)
Ram:
8 GB
Ekran Kartı: AMD Radeon R7 360
İşlemci: Intel Core i5-4690
Depolama Alanı: 4 GB
İşletim Sistemi: Windows 10


Minecraft sistem gereksinimlerine göre en az 2 GB RAM'e ihtiyacınız var. Oyun dosyası boyutu açısından 1 GB boş disk alanına ihtiyacınız var. Üzerinde oynayabileceğiniz en ucuz ekran kartı Intel HD 4000'dir. Ayrıca Intel i3-3210'a eşdeğer minimum işlemciye ihtiyacınız olacaktır. Minecraft hala bazı sistemlerde dalgalı olabilir. İyi bir kare hızı elde etmek için uğraşıyorsanız, bunu yapmanın çeşitli yolları vardır. Grafiklerinizi "Gerçekçi"den "Hızlı" yapmak, görüş mesafesini düşürmek, bulutları kapatmak, aydınlatma ve parçacık efektlerini devre dışı bırakmak gibi. Oyunu daha küçük bir ekranda veya tam ekranda da çalıştırabilirsiniz. Çok oyunculu bir sunucuda oynuyorsanız diğer oyuncuların etrafında bulunmakta önemli gecikmelere neden olabilir. Kare hızınızı kontrol etmek istiyorsanız, F3 tuşuna basarak hata ayıklama ekranını açabilirsiniz. Hala sorun yaşıyorsanız, Görev Yöneticisini açın ve Minecraft işlemini yüksek önceliğe ayarlayın.

İyi forumlar!
 Üst