Minecraft Yükleme ve Genel Ayarlar

BurakCTN

Kayıtlı Üye
  Oyuncu
Screenshot_71.png

Minecraft Yükleme ve Genel Ayarlar
Minecraft oyunu nedir?

Minecraft, aklınıza gelen her şeyi oyunun imkanlarıyla yapabileceğiniz ve çok büyük bir kitlesi olan bir oyundur. Oyundaki esas amacımız Ender Dragon'u (Ejderha'yı) cana kıymak. Oyunu iyi biliyorsanız 3 dakikada dahi bitirebilirsiniz fakat oyunda dostlarınızla beraber birçok şey yapabilirsiniz fakat. Gelişip öyle oyunu bitirmek istiyorsanız, madene inerek elmas bulup hoş zırhlar ve aletler yapabilirsiniz. Benim tercihim daima arkadaşlarımla beraber yapılar yapıp, gelişerek, Ejderha'yı cana kıymak oldu. Oyuna türlü modlar yahut mod paketleri yükleyerek oyunu zorlaştırabilir yahut kolaylaştırabilirsiniz. Mod yüklemek için şayet Forge'a gereksiniminiz var. Mod yüklemeyi ayrıntılı bir şekilde diğer konumda dile getireceğim. Oyunda dostlarınızla beraber oynamak için çok oyunculu sunucular kurmalısınız. Sunucu kurmak için şayet bir farazi servera gereksinimimiz var. İnternetten araştırarak kendinize elverişli paketi aldıktan sonra Minvoy.com üzerindeki konulardan öğrenerek server açabilirsiniz.

Minecraft nasıl yüklerim?

Eğer ki minecraft.net üzerinden aldığınız bir premium hesabınız yok ise şayet gösterdiğim adımları kullanarak Minecraft yükleyebilirsiniz. Unutmayalım ki yüklediğimiz launcherde Hypixel, Cubecraft tipi sunuculara giriş yapamayız, ama premiumsuz sunuculara giriş yapmamız mümkün.

1) İlk olarak tlauncher.org sitesine giriyoruz. Açılan sayfada Download TL yazılı yere tıklıyoruz.

Screenshot_72.png

2) Daha sonra işletim sistemimizi seçmemiz gerekecek. İşletim sistemimizin simgesini seçiyoruz, benim işletim sistemim Windows olduğu için Windows logosunu seçiyorum.

Screenshot_73.png

3) Uygulamanın kurulum dosyası bilgisayarımızı inmeye başladı. İndirme prosedürü tamamlandıktan sonra kurulum dosyasını açıyoruz. Kurulumu kendinize göre yapmanızı öneririm.

Screenshot_74.png

4) Launcher problemsiz bir şekilde açıldıysa ayarları yapmaya başlayabiliriz. İşaretlediğim yer nick girme yeridir. Premium hesabınız varsa "Accounts" yazan yeri açın, yok şayet de kapatın. Kapattıktan sonra "Accounts" yazan yerin yukarısındaki yere oyun içi ismimizi yazmamız gerekiyor.

Screenshot_75.png

5) Sürüm seçmek için işaretlediğim yere tıklıyoruz ve girmek istediğimiz versiyonu seçiyoruz. Son ayarları yaptıktan sonrada bundan sonra oyuna geçeceğiz.

6) Son olarak ayarlar simgesine tıklıyoruz ve oyuna RAM veriyoruz. Ayarlar simgesine tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki fotoğraftaki gibi bir yer çıkacak.

Screenshot_76.png

7) Buradan oyuna vereceğimiz RAM'i kendi pc özelliklerimize göre ayarlıyoruz. Benim bilgisayarımın RAM'i 4 GB olduğu için ben oyuna 2 GB RAM verdim. Daha sonra şayet "Save" yazan yere tıklayıp, ayarları kayıt edebilirsiniz. Kaydettikten sonra "Enter the game" yazan yere tıklayarak oyunu açabilirsiniz. İyi günler dilerim.