Valorant Rütbeler

Yiğit |NuTz

Kayıtlı Üye
  Oyuncu


VALORANT_ICONS_2.jpg


Valorant Rütbeler

Hepinize merhaba Radyantlar! ya da ışıltılılar mı demeliyim?
Bugün, sevgili Riot Games'in getirdiği güncelleme ile gelen rütbe sistemini konuşuyoruz!

-Öncelikle rütbe sistemi nedir? Önceden nasıldı, neler değişti?


+tek tek hepsini konuşacağız.

FPS oyunlarındaki sıralama sistemi neredeyse bir dağ gibidir. En düşük beceri seviyesine sahip oyuncu dağın eteklerinde mücadele ederken, daha yüksek beceri seviyesine sahip oyuncu oyunun zirvesindedir. Yeni güncellemelerle takımın görünümü yakın zamanda güncellendi ve oyunun son rütbesi Valorant şimdi Radiant, yani Işıyan olarak yeniden adlandırıldı.

Oyunun kapalı beta sürecinde belirlendiği üzere, açık betada da oyunda nitelik belirten her türlü kavramlardaki etkinliğiniz, rütbeniz için, terfiniz için oldukça önemli bir mevkide yer alakacak. Örneğin, alacağınız skorların yanında ki asistler, yetenek kullanımlarınız terfiniz için önemli bir rol alacak. Aynı şekilde, eğer maçı kaybederseniz ve takımı taşıdığınıza rağmen kaybettiyseniz daha az derece düşeceksiniz. Tabii, maça girdikçe bütün bu faktörler yavaş yavaş önemini yitirecek ve bir noktadan sonra, kazanmak sizin en büyük evleviyetiniz olacak. Eşleştirme konusunda diğer oyunlara nazaran iyi bir terakki sağlayan Valorant geliştiricileri, iyileştirilmiş üstün algoritmalar ile birlikte biz oyunculara adaletli bir eşleştirme vaad ediyor. Smurf, elo-boost gibi adaletsiz eşleştirmelere bu yeni sistem ile daha az karşı karşıya gelinecek.

Konuşmamıza ek olarak rütbelerin yetenek seviyelerini anlayabilmeniz adına basit bir mantıkla rütbe sistemini anlatılabilecek en basit 3 niteliksel konsept ile birlikte sınıflandırdım. Takım telekomünikasyonu, anlaşıldığı üzere takımdaki iletişimin ne kadar güçlü olduğunu belirliyor. 20, en etkili iletişimi, 0 ise en yetersiz iletişimi temsil ediyor. Şahsi yetenek, takım oyuncularının sahip olduğu oyun yeteneğinin ortalamasını, takım sinerjisi ise takımın sergilemiş olduğu yönlemsel oyunlarını, takımın ajan hamlelerini, oyuncuların maç içerisinde sergiledikleri kombinasyonların uyumunu gösteriyor.Valorant.pngkesin doğru olamayabilir, temsili bir maçı esas alarak bu istatistikleri oluşturdum. kimi zaman bir elmas bir bronzdan kötü kararlar verebilir.
Bu tabloya kuramsal olarak bakmanızı tavsiye ederim.

Emek olmadan yemek olmaz

Sağlıcakla kalın.
 
Üst